חוברות העבודה שיכינו את ילדכם לבית הספר בצורה המושלמת ביותר

חוברות העבודה שיכינו את ילדכם לבית הספר
חוברות העבודה שיכינו את ילדכם לבית הספר
תוכן העניינים
חוברות העבודה שיכינו את ילדכם לבית הספר בצורה המושלמת ביותר

אנו מבינים כיום כי כל הורה ממליץ על חוברות שיעבירו לילדים את הקיץ בתעסוקה שתעשיר ותלמד אותם בצורה כייפית ומהנה גם אם הם כבר לא במסגרת הלימודים. קיימים כיום מגוון עצום של חוברות עבודה לילדים במגוון תחומים, כמו: חוברות צביעה חופשית, חוברות לימוד אנגלית חוברות לתרגול מתמטיקה למתחילים ולמתקדמים ועוד.

אז רגע לפני שאתם מסתערים על חנויות הצעצועים והספרים בכדי לרכוש חוברות עבודה לחופש הגדול ולתחילת הלימודים, עיצרו לרגע ותחשבו מה התרגול הנכון עבור הילד שלכם? במה הוא טוב? ומה יגרום לו ללמוד בהנאה? האם התשובה תהיה: מתמטיקה ומספרים, אותיות עברית אנגלית או כל שפה אחרת, תרגילי מח ומחשבה, צביעה ויצירה וכו’? דבר נוסף שכדאי לחשוב עליו הוא: האם תרגילים אלה תורמים ליחסים בינכם לבין הילד?

חוברות עובדה לילדים

כאשר אנו רוכשים חוברות עובדה לילדים חשוב להבין כי אנו לא רוצים להיכנס למקום החינוכי של בית ספר, אנו רוצים שהילדים ייהנו מהפעילות ולכן חשוב שנתאים את הפעילות אליהם ולא אלינו. אנו ממליצים לכם להיכנס לחנות הספרים הקרובה. שם תמצאו מגוון מאוד גדול של חוברות עבודה, כך שבטוח תמצאו את מה שילדיכם חושק בו. תוכלו כמובן גם להיכנס לכל חנות אחרת, אך המגוון הוא חשוב , כך שיכולת הבחירה של הילד תהיה מגוונת ומותאמת ספציפית אליו.

מערכת החינוך וחוברות עבודה

בעשור האחרון גם מערכת החינוך, הכוללים בתי ספר, גנים ומסגרות לאחר הלימודים השכילו להבין את היתרונות של למידה חווייתית ומותאמת אישית לילדים. גישה זו מומלצת על ידי מירב המומחים לחינוך ועל רוב אנשי ההוראה מפני שלמידה דרך חוברות לימוד הינה מעשירה ועוסקת בלימודים דרך החיים האמיתיים עצמם ולא דרך מסגרות לימודיות המשעממות מאוד את הילדים.

ככל שנעבוד יותר עם חוברות עבודה לילדים, כך נרוויח למידה משמעותית שאינה באה על חשבון מערכות היחסים שלנו עם הילדים, מפני שהם רק ייהנו מזה. הדוגמאות לכך הן אינסופיות, מפני שבכל פעולה שאנו עושים עם הילדים יש בעצם תהליך למידה. זיכרו כי הילדים עסוקים מאוד בלחקות את ההורים ומה שאתם תעשו איתם ישפיע עליהם מאוד במשך חייהם הבוגרים.

טיולים עם הילדים

לכן, חוץ מחוברות עבודה, אנו ממליצים לתכנן טיולים עם הילדים וחוויות מעשירות. דבר זה ייתן להם המון כלים והמון סיפוק מחוץ למערכת הלימודים המתישה שהם עובדרים במשך השנה. לכן, כאשר הם בחופש גדול, חשוב שתבלו איתם זמן איכותי המקנה להם חוויות חדשות של למידה עמודה. בנוסף, דבר זה יעצים ויחזק את הקשר בין ההורים לילדים, שכן הם תמיד ינסו לחקות אתכם וללמוד את היתרונות והחסרונות שבכם.

יחד עם זאת לא לשכוח! ילדים הם כמו ספוג אנושי וכבר בגיל צעיר יש להם אישיות משל עצמם וטעם אישי מובהק. הם יחקו את הדברים שהם אוהבים וימרדו בדברים שהם לא אוהבים, לכן תפקידכם כהורים הוא למצוא את האיזון הנכון בין האהבות והתחביבית שלכם לבין רצונות ושאיפות הילד.

 

חוברות עובדה לילדים לסיכום:

זיכרו כי לא רק חוברות עבודה וכלים וחוויות חיצוניות ייצרו את הקשר החזק בין ההורה לילדי, גם בפעילויות היומיומיות יש הרבה למידה והעצמה, כמו: עריכת שולחן לפני אוכל, פינוי ושטיפת כלים, סידור החדר לאחר שעות המשחק, מיון בגדים בארונות, ניקיון ושטיפת הבית, לימוד עשיית כביסה ומיון בגדים, טיפול בחיית המחמד, הכנת אוכל לכל המשפחה, רכישת מוצרי צריכה בסופר ועוד מגוון של פעולות אשר ייצרו בילד את תחושת העצמאות והביטחון שאתם רוצים להקנות לו.

מאחלים לכם חופש גדול נעים ויצירת חוויות משמעותיות עם ילדיכם!

© כל הזכויות שמורות ToyTime.co.il
0
    0
    העגלה שלך
    העגלה שלך ריקה